Psychiatrické oddelenie v Trnave rozširuje kapacitu

Tlačová správa na stiahnutie

Trnava, 10. 4. 2014 - Fakultná nemocnica Trnava dnes (10. 4. 2014) otvorila novú časť Psychiatrického oddelenia. Týmto krokom reaguje na dopyt po akútnych psychiatrických lôžkach a zvyšuje kapacitu zo 45 na 60 pacientov. Priestory sa začali využívať hneď v deň otvorenia. Zrekonštruované podlažie pôvodne patrilo Kožnému oddeleniu, ktoré bolo presťahované do nevyužitých priestorov nemocnice.

Nové priestory Psychiatrického oddelenia boli zrekoštruované za obdobie piatich týždňov a za plnej prevádzky oboch oddelení. V rámci tohto časového intervalu prebiehala rekonštrukcia podláh, príprava nových bezbariérových kúpeľní, nadštandardných izieb a vymaľovanie celého podlažia. Počet lôžok na presťahovanom Kožnom oddelení ostáva nezmenený.

„Výsledok rekonštrukcie jednoznačne splnil naše očakávania. Tieto priestory a ich využitie znamenajú ďalší posun smerom k pacientovi a zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Najdôležitejšie je, aby sme ich hneď začali používať a aby dobre slúžili tak personálu, ako aj pacientom,“ povedal Ing. Martin Tabaček, riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava.

Kožné oddelenie sa za plnej prevádzky presťahovalo do priestorov, ktoré v minulosti patrili Otorinolaryngologickému oddeleniu. To je situované v novom Pavilóne chirurgických disciplín. Rozširovanie Psychiatrického oddelenia odsúhlasilo v januári 2014 Ministerstvo zdravotníctva SR s účinnosťou od 1. 2. 2014. Po týchto zmenách je vo Fakultnej nemocnici Trnava celkom k dispozícii 618 lôžok.

Tlačové správy