Trnavské detské sanatórium získalo peniaze a zážitky z golfu

Tlačová správa na stiahnutie

Trnava, 19. 6. 2014 – V utorok (17. 6. 2014) sa v golfovom klube Golf Trnava stretli zástupcovia organizátorov golfového turnaja Hospitality Golf Cup s personálom Denného detského sanatória pri Fakultnej nemocnici (FN) Trnava. Počas príjemného popoludňajšieho stretnutia organizátori z Hospitality Triathlon Team a občianskeho združenia Trnava Máme Naviac odovzdali detskému sanatóriu sumu 5000 EUR, ktorá sa vyzbierala vďaka šiestemu ročníku golfového turnaja Hospitality Golf Cup. Pre zamestnankyne Denného detského sanatória boli pripravené aj pestré golfové aktivity.

Príjemného stretnutia na golfovom odpalisku sa zúčastnili aj viaceré osobnosti spoločenského života. Svojou účasťou podujatie podporil obľúbený herec Peter Batthyány, o hudobnú časť programu sa postaral Robo Papp a Bystrík Červený. Mesto Trnava, ktoré je dlhodobo partnerom FN Trnava, zastupoval viceprimátor Ing. Bystrík Stanko. Hneď v úvode prebehlo odovzdanie 5000 EUR z rúk riaditeľa FN Trnava a zároveň zástupcu Hospitality Triathlon Teamu Ing. Martina Tabačeka a Ing. Martina Poóra z občianskeho združenia Trnava Máme Naviac.

„Som rád, že sa nám vďaka golfovému turnaju podarilo aspoň čiastočne pomôcť dennému detskému sanatóriu. Verím, že tieto finančné prostriedky pomôžu skvalitniť prostredie pre našich najmenších a najzraniteľnejších pacientov. Zároveň sa teším z príjemnej atmosféry, ktorá bola pri odovzdávaní finančného daru. Samotné podujatie som zorganizoval ako prejav mojej vďaky zamestnancom stacionára, ktorí svoj život zasvätili pomoci chorým detičkám. V budúcnosti pripravujeme ďalšie aktivity zamerané na pomoc detskému stacionáru,“ zhodnotil Ing. Martin Tabaček, organizátor Hospitality Golf Cupu.

Zamestnankyne Denného detského sanatória pri FN Trnava počas popoludnia prešli krátkym kurzom od skúsených golfových inštruktorov, získané golfové zručnosti následne využili pri súťažiach, ktoré pre ne pripravili organizátori podujatia.

Turnaj Hospitality Golf Cup sa uskutočnil v máji 2014 v krásnom prostredí Golf & Country Clubu v Piešťanoch.

 

 
 
 

Tlačové správy