FnTT zrekonštruovala pracoviská, minister zdravotníctva podporil aj myšlienku novej nemocnice

Fakultná nemocnica v Trnave zrekonštruovala pracoviská, minister zdravotníctva podporil aj myšlienku novej nemocnice

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker navštívil 31.10. 20017 Fakultnú nemocnicu v Trnave, kde si pozrel viaceré pracoviská a podporil aj myšlienku novej fakultnej nemocnice v tomto meste. Šéf rezortu zdravotníctva sa zúčastnil na otvorení zrekonštruovaných priestorov angiografického pracoviska Rádiologickej kliniky a prezrel si aj nové priestory Cerebrálnej jednotky Neurologického oddelenia, kde sa rozšíril počet intenzívnych lôžok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ide o pracovisko, ktoré zabezpečuje starostlivosť a liečbu pre pacientov s cievnou mozgovou príhodou z celého Trnavského a Trenčianskeho kraja, vrátane okresov Komárno a Pezinok. „Rekonštrukciou sa podarilo priestory oproti minulosti výrazne skvalitniť a rozšíriť o tri ďalšie neurologické lôžka. Odborníci vo Fakultnej nemocnici v Trnave tak budú môcť poskytnúť kvalitnú zdravotnú starostlivosť ešte väčšiemu počtu pacientov ako doteraz,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Počet lôžok na uvedenom pracovisku sa zvýšil zo sedem na desať. „Približne 90 percent pacientov na tejto jednotke intenzívnej starostlivosti sú pacienti v hyperakútnom štádiu cievnej mozgovej príhody,“ priblížil primár Neurologického oddelenia vo Fakultnej nemocnici v Trnave Georgi Krastev.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je jedno z najmodernejších centier na Slovensku, ktoré poskytuje komplexnú liečbu pre najťažších pacientov s cievnou mozgovou príhodou, ešte v tzv. hyperakútnom štádiu, pričom sa tu lieči najviac pacientov s cievnou mozgovou príhodou a uzáverom veľkej cievy v mozgu. Tento rok nemocnica zakúpila aj jeden z najšpičkovejších angiografických prístrojov, ktorý prinesie lepší komfort a kvalitu pre pacientov a zároveň rozšírenie spektra poskytovaných miniinvazívnych výkonov. „Je to jeden z najmodernejších prístrojov súčasnosti a umožňuje nám výrazné zlepšenie kvality liečby pre širokú skupinu pacientov. Pomáha nám kvalitnejšie liečiť napríklad pacientov s cievnymi mozgovými príhodami, s urologickými, gynekologickými, onkologickými či ďalšími ochoreniami,“ opísal Andrej Klepanec, primár Radiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava.

Aj vynovené pracovisko intervenčnej rádiológie poskytuje nadregionálnu vysokošpecializovanú zdravotnú starostlivosť pacientom s tzv. periférnym arteriálnym ochorením, aneuryzmami brušnej aorty, ale aj urologickými či gynekologickými ochoreniami.

Aktuality