Očné oddelenie

História a charakteristika

Očné oddelenie FN Trnava ako jediné lôžkové zariadenie v trnavskom kraji poskytuje lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť o zrakový analyzátor pacientov všetkých vekových skupín. Sme jediné pracovisko v trnavskom kraji, ktoré zabezpečuje nepretržitú ústavnú pohotovostnú službu.

Liečebné metódy

Poskytujeme komplexnú konzervatívnu a fyzikálnu liečbu všetkých očných ochorení. Disponujeme možnosťami laserovej terapie ochorení sietnice argónovým laserom a sekundárnej katarakty Nd-YAG laserom. Vykonávame chirurgickú liečbu očných ochorení a úrazov, plastické operácie nádorov v oblasti tváre a oka a operácie metódou zmrazovania očných tkanív. Tradične vykonávame mikrochirurgickú liečbu sivého zákalu s implantáciou rôznych druhov umelých vnútroočných šošoviek, operácie predného sklovca, operácie glaukómov, škuľavosti, transplantácie rohoviek s amniovej membrány a rekonštrukčné operácie predného segmentu oka. 


Jednotky a ambulancie

JAS (JEDNODŇOVÁ AMBULANTNÁ STAROSTLIVOSŤ)

JAS Centra ambulantnej mikrochirurgie oka Očného oddelenia FN Trnava je úzko špecializované zdravotnícke zariadenie, ktoré vykonáva určené diagnostické a terapeutické operačné výkony, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu na lôžkovom zdravotníckom zariadení, vrátane operácií sivého zákalu s implantáciou vnútroočnej šošovky. Lokalizácia JAS priamo v priestoroch Očného oddelenia umožňuje riešenie všetkých krízových situácií na lôžkovej časti, v úzkej súčinnosti a spolupráci s lekármi iných pracovísk FN Trnava.

 

AMBULANTNÁ ČASŤ

Špecializované očné ambulancie

Na očnom oddelení pracujú v súčasnosti viaceré vysokošpecializované očné ambulancie, zamerané na terapiu laserom, glaukóm, infekčné choroby oka, neurooftalmologickú problematiku a úrazy oka.

 

Diagnostické možnosti Očné oddelenia FN Trnava

Základné diagnostické metódy

- vyšetrenie zrakovej ostrosti, vyšetrenie zorného poľa, meranie vnútroočného tlaku biomikroskopia, stanovenie optickej    mohutnosti, oftalmoskopia a vyšetrenie farbocitu

Vysokošpecializované diagnostické metódy

- vyšetrenie slzivosti, vyšetrenie zorného poľa, stanovenie citlivosti na kontrast, exoftalmometria, keratometria, kampimetria, panfundoskopia, stereooftalmoskopia, indirektná oftalmoskopia, gonioskopia, ultrasonografia AB, endotelová biomikroskopia, fluoresceinová angiografia, fluoresceinová iridografia

Nadštandardné diagnostické metódy

- biometria, kalkulácia umelej vnútroočnej šošovky, vyšetrenie očného pozadia bez dilatácie zrenice, digitálna    mikrofotografia, kontinuálna digitálna skenovacia oftalmoskopia, optická koherenčná tomografia, vyšetrovanie TZN a    meranie hrúbky vrstvy nervových vlákien na glaukomatikov (OCT)


Príjem pacienta a organizačné informácie

 


Návštevné hodiny

 


Ponuka nadštandardných služieb

Očné oddelenie FN Trnava disponuje lôžkami pre potreby štandardnej hospitalizácie a jednou jednoposteľovou izbou, zriadenou pre potreby nadštandardnej zdravotníckej starostlivosti, vybavenou kvalitným polohovacím lôžkom a estetickým zariadením. O pacienta sa stará výhradne vysokokvalifikovaný zdravotnícky personál. 

Platby vo FN Trnava su uvedené v Smernici o dohodách a platbách vo FN Trnava.

Smernica a dohody o platbách vo FN Trnava


Kontakty

Očné oddelenie
033 59 38 947 / 553 7779
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Primár oddelenia
033 593 8967
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Vedúca sestra oddelenia
033 59338 966, 949
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.